Registrovaní členové: 18
Nejnovější člen: Anna

3,547,749 návštěv

Noční Mydlovary - 23.8. 2008

V sobotu 23.8.2008 se konal v našem hasičském areálu již 12.ročník Mydlovarské noční soutěže.
Letos se sjelo 37 hasičských družstev ze širokého okolí.
Je potřeba připomenout, že tato soutěž se běhá v obou kategoriích, tedy muži i ženy, na tři béčka a útok se provádí za úplné tmy, kdy je možno přisvěcovat pouze světlem na mašině. To se stalo osudným hned jedenácti družstvům, která útok nedokončila. Inu, když vám potmě upadne koš, tak ho opravdu špatně hledáte.

Nicméně i navzdory těmto podmínkám, jsou zkušená družstva schopna podávat solidní výsledky. Důkazem jsou i časy prvních mužstev Sedlce 20:58, Křenovic 21:17 a domácích veteránů z dvojky 21:43.

V kategorii žen byly na 1.místě Křenovice 26:24, 2.místo Olešník 30:74 a 3.místo Srubec 36:50.
Ovšem nejrychlejšího času dosáhlo mužstvo složené z výběru Mydlovar a Sedlce, pod názvem "Tři sestry", které zaběhlo 19:75. Tento útok byl mimo soutěž.
Celkově se snad soutěžícím i divákům, kterých bylo opravdu hodně, soutěž líbila. Počasí přálo a atmosféra byla vynikající.

Poslední mančafty opouštěly místo klání v dopoledních hodinách a nepsaným vítězem se stali Slavošovičtí, kteří se s námi loučili před naší hasičárnou, posledním pivem půl hodiny před polednem. Doufáme, že jim okurky na cestu přišly vhod.

Je nutno také poděkovat kempujícím mužstvům za to, že po sobě uklidila odpadky a odjela v klidu a spořádaně, jak se na slušné hasiče patří.
Letošní ročník je tedy za námi a my vás zveme na příští rok, kdy se bude konat ročník se šťastným číslem 13. To už by nám snad neměly ty koše tak padat.

Fotografie ze soutěže hledejte ve fotogalerii.

VC Malešice - 16.8. 2008

Součást VC okresu Č.B., soutěž v Malešicích, se nesla ve znamení vytrvalého deště. Nicméně je nutno říci, že trať byla celkem dobře připravená a zázemí bylo také na velmi dobré úrovni.

Našim mužstvům se v dešti moc nevedlo. Jedička obsadila až 4.místo v čase 25:56 a dvojka dopadla ještě hůře, když dosáhla času 26:24 a skončila na 5.místě.
Obě selhání měla na svědomí individuální zaváhání našich závodníků. Bude potřeba se podobných chyb vyvarovat a v závěrečné části VC, se ještě pokusit udělat dobrý výsledek.

Naše ženy skončily na 4.místě, v čase 25:25. Pro děvčata byl takovýto terén přece jen trochu těžší. Rozdíly na třetí a druhé místo byly v řádu setin sekundy. Ale to je sport a příště jistě bude štěstí stát na naší straně.

Doufejme , že to bude již tuto sobotu večer, kdy u nás pořádáme 12.ročník Mydlovarské noční soutěže. Začátek je v 21:00 hod. Zveme všechna hasičská družstva a mužstva na tuto populární soutěž.

VC Temelín - 9.8. 2008

Letošní VC okresu v Temelíně se nám opravdu "povedla". Dvojka šla na start čtvrtá a jednička osmá.
Dvojce nevyšel koš. Fošnovi spadnul a zakutálel se mezi nohama za záda. Ale natočil ho už na druhej pokus, tak to bereme jako zlepšení oproti mydlovarský soutěži. V Malešicích budeme nejlepší.

Jednička rozběhla útok na rekord. Voda 8,6 z mašiny, ale na trojáku, jako by se zastavila. A ono jóó. Kolouch měl zavřenej troják. Alespoň kluci na proudech měli čas doběhnout. No co naplat. Už víme kde nás tlačí bota, tak příště budeme první!

Naše děvčata rozběhla útok velkolepě. Proudařky běžely , jako vítr. Na metě čekaly 3 vteřiny na vodu. A to byl právě ten problém. I tak měly ženy čas 23 a něco , což stačilo na třetí místo a skromnej pohár, u kterýho pak Hajánek utrhnul křidýlka. Taky to holkám musí zaplatit.
Teď už jen doufáme, že v Malešicích už konečně uděláme výsledek.

Pár fotografií ze soutěže hledejte ve fotogalerii.
Samozřejmě i na exhosínském webu najdete něco o soutěži, takže, hurá na ExHosín web.