Registrovaní členové: 18
Nejnovější člen: Anna

1,616,706 návštěv

JČHL Chlum - 4.10. 2014

V sobotu dne 4.10. 2014 se konalo finále seriálu JČHL v Chlumu u Křemže. Pro tento rok se poslední patnácté soutěže zúčastnilo šestatřicet mužstev a třináct družstev žen. Časomíru zajišťovali domácí. Vzhledem k deštivému počasí v posledních dnech byl terén značně podmáčený, soutěžící si však dokázali poradit a v mužské kategorii padali i „sedmnáctky“.

Vítězství nakonec urvali muži z Heřmanče – krásných 17,75. Druhá příčka patřila Žďáru (čas 17,98) a bronz si domů odvezlo Zlivské „áčko“ – po dlouhodobých nezdarech předvedli kluci pěkný výkon - čas18,30. Našim chlapům se časomíra zastavila v čase 19,23, konkurence však byla veliká – skončili až na jedenáctém místě.

Mezi muži bylo v celkovém hodnocení o vítězi už předem rozhodnuto. S velkým bodovým náskokem vyhráli muži z Netřebic. Domácím se tentokrát nepodařilo obhájit vítězství z loňského roku, i tak ale mohli slavit, z průběžného čtvrtého místa se vyhoupli až na druhé a odsunuli tak chlapy ze Sedlce (3. místo).

Naše holky měly velice těžký úkol: z průběžného třetího místa nepropadnout a ještě zabojovat o lepší umístění. Samozřejmě záleželo i na výkonech ostatních týmů, protože před soutěží byl rozdíl na prvních třech místech pouze jednobodový. Po odběhnutí žen z Lišova A nám trochu zatrnulo, protože čas 19,70 nebyl vůbec špatný. Po odstartování našich děvčat jsme ani nedýchali a časomíru jsme „zastavovali očima“. I přes pomalejší vodu z mašiny sestříkly proudařky v čase 19,19 a zaslouženě vyhrály. Čas Lišova A už nikdo jiný nepřekonal, a tak braly holky druhé místo. Bronz zůstal v Chlumu – 20,03.

V celkovém hodnocení vyhrála naše děvčata, ta neskrývala radost, konečně se jim to podařilo. Ihned po vyhlášení začali bujaré oslavy. Druhé místo obsadil Lišov A, a třetí místo patřilo holkám z Chlumu.

Tvrdá dřina a píle našich děvčat se opravdu vyplatila. Kromě vítězství JČHL dnes převzala i celkové prvenství z Velké ceny okresu Českých Budějovic.

Většina diváků napjatě sledovala průběh soutěže i z pohodlí domova, neboť soutěž byla vysílána online. Po soutěži byli někteří zklamaní, někteří jásali, ale takový už je sport.